Straipsnis apie DAMIS įrankį žurnale Mokslas ir Technika

Straipsnis apie įmonėje sukurtą saityno paslaugomis grindžiamą ir našiųjų skaičiavimų aplinkoje veikiantį įrankį DAMIS atspausdintas žurnalo Mokslas ir Technika.
Projekto „Nacionalinis atviros prieigos mokslo informacijos duomenų archyvas (MIDAS)“, projekto Nr. VP2-3.1-IVPK-13-V-01-001 vykdymo metu Všį “Informatikos moskslų centras” sukūrė įrankį DAMIS. DAMIS paskirtis – sudaryti galimybę specializuotoje skaičiavimo poreikius atitinkančioje aplinkoje bendradarbiaujantiems mokslininkams atlikti duomenų analizės tyrimus. Šiuo įrankiu tyrėjai gali atlikti MIDAS archyve saugomų didelių apimčių duomenų analizę, pasitelkdami Vilniaus universiteto Informacinių technologijų atviros prieigos centro (VU ITAPC) ar Matematikos ir informatikos instituto (VU MII) turimus galingus skaičiavimų išteklius. VU MII kompiuterių klasteryje (http://hpc.mii.vu.lt) yra 128 procesoriniai branduoliai, maksimalus teorinis našumas apie 1,4 TFLOP, 0,5 TB operatyviosios atminties. VU ITAPC superkompiuteris (http://mif.vu.lt/lt2/itapc) – vienas pajėgiausių superkompiuterių Lietuvoje, turintis 3,6 TB operatyviosios atminties, 1,92 procesorinių branduolių ir 620 TB duomenų saugyklą, maksimalus teorinis jo našumas apie 25 TFLOP. Šių skaičiavimų išteklių integravimas į DAMIS įrankį dėka saityno paslaugų (angl. web services) suteikia galimybę tyrėjams greičiau ir efektyviau atlikti daug skaičiavimų reikalaujančią duomenų analizę. Sukurto įrankio privalumas yra tas, kad tyrėjas gali pasinaudoti lygiagrečiųjų ir paskirstytųjų skaičiavimų ištekliais, neturėdamas specifinių žinių apie lygiagrečių algoritmų kūrimą bei užduočių paleidimą našiųjų skaičiavimų aplinkoje.
Visą žurnale Moklas ir Technika (2015 Nr. 3) atspausdintą straipsnį galite rasti čia (http://www.mokslasirtechnika.lt/images/stories/naujienos/15_03/3zeondb4_...).